Menu główne

3 października 2019 na parkiecie Hali Sportowej przy ul. Lotniczej odbył się futsalowy Turniej KNN Miedź Legnica Cup. W jesiennej ósmej już edycji turnieju w piłce halowej zmierzyło się sześć drużyn niepełnosprawnych piłkarzy wywodzących się z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Legnicy i terenu Dolnego Śląska. Organizatorem tej cyklicznej sportowej imprezy jest Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, a partnerem tego wydarzenia kunicka Fundacja Tu i Teraz.
Turniej KNN Miedź Legnica Cup odbywa się w każdym roku dwa razy – w maju na sztucznym boisku trawiastym oraz w wersji jesiennej w formie rozgrywek futsalowych w hali.


- W zasadzie w tych piłkarskich zawodach piłkarzy niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym biorą udział nasi stali uczestnicy – mówi Wiktor Czepułkowski prezes KKN Miedź Legnica.- Tradycją stało się, że biorą udział w tych rozgrywki drużyny z m.in. Wałbrzycha, Opolnicy, Szarocina, Ostrowiny, Złotoryi i oczywiście z Legnicy. Rywalizacja między nimi, choć na poważnie, to przebiega zawsze fair play. Cel imprezy jest konkretny – niepełnosprawni intelektualnie mają się integrować ze sobą poprzez sport, aktywizować i nawiązywać kontakty między ośrodkami, które na co dzień zajmują się ciężką terapią u tych osób.-
Piłkarze „ZAMEK” Opolnica w tej październikowej edycji Turnieju KNN Miedź Legnica Cup nie dali szans żadnej ekipie biorącej udział. W końcowej klasyfikacji zostali triumfatorem tej edycji rozgrywek. W finale pokonali ekipę z Legnickiego Pola. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy ze Złotoryi..
Najlepszy strzelec: DAMIAN Zamek Opolnica
Najlepszy bramkarz: Albert Złotoryja