Menu główne

W ramach współpracy z SIS Bardzka Pozytywka mogliśmy uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej z projektu „Życie cudem jest, bezpiecznie i mądrze na drodze” finansowanego przez Fundację PKO. Szkolenie poprowadził pan Łukasz Moskal z Wiedza112 – grupy Ratowników Medycznych z Ząbkowic Śl., którego serdecznie przywitała Pani Dyrektor Monika Rak-Słowińska  życząc nam jednocześnie owocnego szkolenia.

 

Otrzymaliśmy ogromną dawkę wiedzy potrzebnej i niezbędnej każdemu, bo każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej umiejętności ratowania ludzkiego życia.
Poznaliśmy wszystkie zasady i  procedury, wśród których najważniejsza to bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy. Dowiedzieliśmy się jakie czynności należy wykonać w pierwszej kolejności, jak bezpiecznie ułożyć człowieka potrzebującego pomocy. Mogliśmy na fantomach przećwiczyć masaż serca, niezbędny do przywrócenia czynności życiowych. Poprosiliśmy Pana Łukasza, by pokazał nam jak postępować przy zakrztuszeniach czy atakach epileptycznych, by móc pomóc w nagłych przypadkach naszym koleżankom, kolegom. Padło  mnóstwo pytań i rzeczowych odpowiedzi, w obie strony. Pan Łukasz nie krył swojego zdumienia i zadowolenia z naszej wiedzy i umiejętności, a my jesteśmy ogromnie dumni.